Dhollandia dk / IKJ-dk A/S
.
V Spoilers
V Spoilers er et 100% Dansk innovativt produkt som optimerer aerodynamikken, så dit kørertøj kommer lettere igennem vinden. Genbrug, nedsættelse af CO2 udslip i transport sektoren er i højsædet, lavt hængende frugter kommer nemt til brugeren via simpel brug i hverdagen. Vores kunder melder tilbage med besparelser på helt op til 9% af deres brændstofforbrug V Spoilers er et rigtig godt værktøj for at få eldrevne køretøjer til at række længere. Her taler vi både om varebiler, lastbiler, busser og personbiler. Der er tale om 15-20% længere rækkevidde. Nogle gange er det de små ting der gør den store forskel
11 opslag
seneste fra 21. februar 2023
Dinex A/S
.
DKT-Auto
DKT Auto leverer opbygninger og bil indretninger til alle typer varebiler og kølebiler.
Vores 360 grader koncept ”one stop solution” levere vi i hele Danmark, sammen med System Edström bil indretninger og OutdoorMedia.
OutdoorMedia har et af Danmarks stærkest folierings team som I også kan møde på Transport Messen – vi glæder vi os til at møde jer på stand C2512 – og fortæller mere om vores løsninger
1 opslag
seneste fra 16. februar 2023
DLG FarmPack
DLG FarmPack præsenterer DLG`s pakkevarer såsom - vitaminer - klovprodukter - mælkepulver - desinfektion - yverhygiejne og rengøringsmidler til både stald og maskiner m.m.
FarmPack vil være repræsenteret på standen med de specialister som dagligt betjener kunderne i Danmark og Sverige.
Desuden vil der være repræsentanter for DLG `s kundeportal, som vil kunne vejlede om brugen af kundeportalen.
Vi ses i Hal L stand 9133
Husk DLG findes også i Hal J med bæredygtige produkter.
DORA Nordic ApS
Let din hverdag med et simpelt TMS til ordrehåndtering og ruteplanlægning, så du kan servicere dine kunder bedst muligt.
Drømmepuden
.
DTL - Danske Vognmænd
DTL står for Dansk Transport og Logistik. Vi er en brancheorganisation for det danske transporterhverv på vej. DTL taler medlemmernes politiske sager lokalt, nationalt og i EU. Vi hjælper medlemmerne med alt lige fra lovgivning til konkrete opgaver ude i virksomhederne. DTL er også arbejdsgiverforening for den danske transportbranche.
DTU Engineering Technology
DTU Engineering Technology understøtter DTU's ambition om at levere Europas bedste diplomingeniøruddannelse. Gennem virksomhedssamarbejder i undervisningen, studenterprojekter og på medarbejderniveau, arbejder vi systematisk med at udvikle værktøjer og metoder til implementering og hands-on overførsel af teknologi og ingeniørfaglighed gennem nye produkter og løsninger.
Engineering Technology er den term, som bruges internationalt om netop det praksisrettede og anvendelsesorienterede fokus inden for ingeniøruddannelse og -forskning. Aktiviteterne på DTU Engineering Technology er organiseret i 11 faggrupper, som arbejder med teknologimplem
1 opslag
seneste fra 19. april 2023
Dunlop Hiflex
Dunlop Hiflex producerer og sælger hydrauliske slanger, industrislanger og koblinger, men også pneumatik, hydrauliske værktøjer og hydrauliske komponenter. Vi udfører slangeservice i vores egne servicecentre, men samarbejder også med servicepartnere. Vi har alt fra den simpleste PVC-vandslange til højteknologiske gummislanger designet til offshoreindustrien. Mange af vores slanger er specielt designet til krævende applikationer til transport af kemikalier, olier, beton, affald, fødevarer og damp.
E.ON Drive ApS
E.ON Drive tilbyder opladning til elbiler, firmabiler, varebiler, lastbiler og busser. Vi har et af Danmarks største ladenetværk, og er i gang med at bygge lynladere dedikeret til den tunge transport i Danmark og Europa. Vi hjælper også med depotladning, opladning på arbejdspladsen og løsninger til firmabiler.
AI-overvågning maksimerer oppetiden. Med E.ON Drive vælger I den trygge og driftssikre løsning
Ladestanderne er installeret, og driften skal køre. Vores AI-overvågning kommer problemerne i forkøbet, så I kan stole på, at ladestanderne leverer strøm til jeres biler, når I sætter dem til opladning.
Fordele med AI-overvågning:
-
7 opslag
seneste fra 26. februar 2025
Eberspächer Danmark ApS
Med cirka 11.200 ansatte på 80 lokationer verden over, er Eberspächer Group en af bilindustriens førende systemudviklere og leverandører. Familievirksomheden med hovedkontor i Esslingen am Neckar, står for
innovative løsninger inden for udstødningsteknologi, bilelektronik og termisk styring, til en bred vifte af køretøjstyper. I forbrændings- eller hybridmotorer og i e-mobility, sikrer komponenterne og systemerne fra Eberspächer større komfort, højere sikkerhed og et rent miljø. Eberspächer baner vejen for fremtidige teknologier såsom mobile og stationære brændselscelleapplikationer, syntetiske brændstoffer samt brugen af brint som energib











