Artikler

Politiet med stor ros: "Vi har ikke set bedre."

arrow_backTil oversigten

19. februar 2025 | OptiUnit ApS

Ricky fra Byens Rens fik sin firmabil stjålet, men fandt frem til bilen og andre tyvekoster via OptiUnit's trackingsystem.

Flere artikler fra OptiUnit ApS

Artikel er skrevet af:

OptiUnit ApS

OptiUnit er dit digitale flådestyringssystem, der giver dig et komplet overblik over dine enheder i realtid og historisk.

Ved os får du værdifuld indsigt i brændstofforbrug, driftsøkonomi, motorbelastning og kørselsplanlægning og dermed mulighed for at optimere jeres drift og reducere omkostningerne.

Systemet gør det nemt at dokumentere CO2-udledning og sikrer samtidig effektiv sporing af maskiner og køretøjer. Derudover tilbyder vi fjernaflæsning af tachografdata samt adgang til FMS-informationer såsom brændstofforbrug, akseltryk og motorbelastning - alt sammen integreret til dit foret

Se profil

Ansvar for indhold på denne side

Oplysninger, billeder, produktbeskrivelser, videoer, certificeringer, bæredygtighedsudsagn og øvrigt indhold på virksomhedsprofilerne uploades og vedligeholdes af de enkelte udstillere.
Udstilleren er selv ansvarlig for indholdets korrekthed, dokumentation og lovlighed, herunder overholdelse af gældende regler om markedsføring, bæredygtighedsudsagn og immaterielle rettigheder.
MCH A/S stiller alene platformen til rådighed og verificerer som udgangspunkt ikke indholdet.